آموزش نصب دوربین PoE

دسته بندی ها :
آموزش نصب دوربین PoE

اگر می خواهید نحوه سیم کشی دوربین PoE را بیاموزید، بهترین مکان را برای آموزش پیدا کرده اید. روش های مختلفی برای نصب دوربین مداربسته IP با استفاده از Power over Ethernet وجود دارد و ما در این مقاله همه آنها را آموزش خواهیم داد، از آنجا که PoE بخشی از یک استاندارد بین المللی است، می توانید دستگاه های سازگار در دسترس را در همه جا پیدا کنید، که شامل دوربین های IP، سوئیچ های PoE و انژکتور PoE است.

آموزش نصب دوربین PoE

قبل از شروع برای درک بهتر این مقاله پیشنهاد میشود که مقاله ای که توسط شبروزتک در خصوص معرفی و توضیح PoE نوشته شده است را مطالعه نمایید.

حال که از PoE شناخت کامل داریم بدون هیچ مقدمه ای شروع میکنیم.

همچنین می توانید دوربین مداربسته IP که به طور مستقیم به درگاه آنها متصل هستند، و یا NVR (ضبط کننده فیلم های شبکه) که سازگار با PoE باشد را اینجا پیدا کنید.

قدرت بیش از اترنت NVR

ساده ترین روش برای سیم کشی یک دوربین PoE اتصال مستقیم آن به PoE NVR است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، فقط باید از یک کابل UTP از دوربین مداربسته IP به دستگاه NVR که به لپ تاپ نیز وصل شده است ، استفاده کنید.

آموزش نصب دوربین PoE

تصویر زیر یک دوربین مداربسته IP را نشان می دهد که به طور مستقیم به PoE NVR با 8 کانال متصل شده است و از استاندارد بین المللی af802.3 استفاده می کند، به این معنی که دستگاه 48 ولت را به دوربین می فرستد که می تواند تا W1295(وات) مصرف کند.

آموزش نصب دوربین PoE

این نوع اتصال بسیار ساده است و از آنجا که یک پورت در هر دوربین مداربسته وجود دارد و در همه آنها از استاندارد بین المللی استفاده شده است، تجهیزات اضافی لازم نیست.

از طرف دیگر، برخی از NVR های دیگر تنها یک درگاه شبکه دارند و به یک سوئیچ PoE نیاز دارند تا تعدادی دوربین مداربسته IP را به آن وصل کنند.

دستگاه نظارتی که در این تصویر از آن استفاده می کنیم توسط Zosi تولید شده است.

برای مشاهده انواع دستگاه های NVR اینجا کلیک کنید.

روشن کردن اترنت برای دوربین مداربسته IP

برای روشن کردن دوربین مداربسته IP می توانید از یک سوئیچ PoE استفاده کنید. این سوئیچ اترنت معمولی است که برای رایانه ها استفاده می شود و هیچ چیز خاصی ندارد.

تصویر زیر یک دوربین PoE متصل به سوئیچ PoE را نشان می دهد که با استفاده از کابل هایUTP  (شبکه) به لپ تاپ نیز وصل شده است.

آموزش نصب دوربین PoE

در مورد ضبط چطور؟ ممکن است این مساله برای شما سوال به وجود آورده باشد.

باید بدانید که برای ضبط جریان فیلم از دوربین مداربسته IP می توانید از نرم افزار استفاده کنید یا اینکه یک NVR برای تبدیل شدن به بخشی از سیستم می تواند به سوئیچ وصل شود.

آموزش نصب دوربین PoE

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم، برخی از NVR ها فقط یک پورت برای اتصال به شبکه دارند و این دلیل نیاز به استفاده از سوئیچ شبکه (یا روتر) است.

به تصویر زیر نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه از یک سوئیچ PoE برای اتصال به NVR (دایره قرمز) و دوربین مداربسته IP استفاده می شود.

آموزش نصب دوربین PoE

قدرت زیاد انژکتور اترنت برای دوربین مداربسته IP

انژکتورهای PoE همچنین از نظر دوربین مداربسته IP قدرت بسیار بالایی دارند.

اگر نگران نحوه سیم کشی دوربین PoE هستید که چه مقدار هزینه می کنید، این راه برای پیشبرد آن است زیرا می توانید یک انژکتور PoE را با قیمت پایین از این قسمت خریداری کنید.

تصویر زیر انژکتور TP Link PoE را نشان می دهد که می توان با استفاده از استاندارد بین المللی IEEE 802.3af حداکثر 100 متر از قدرت استفاده در دوربین مداربسته IP استفاده کرد.

آموزش نصب دوربین PoE

برخی از انواع انژکتور PoE  همچنین می توانند دستگاه های PoE غیر استاندارد را نیرومند سازند این فرایند با این مدل TP-link همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، اتفاق می افتد.

آموزش نصب دوربین PoE

منبع: TP-Link website

انژکتور PoE به طور همزمان به یک سوئیچ و به دستگاه غیر PoE وصل می شود که با استفاده ازDC (12V، V9 یا V5) تغذیه می شود.

این یک روش هوشمندانه برای استفاده از انژکتور برق برای انجام دو کار در یک زمان است.

نتیجه

ارسال برق به دوربین مداربسته IP با استفاده از یک منبع تغذیه معمولی یا یک دستگاه PoE  امکان پذیر است اما گزینه دوم پیشنهاد هوشمندتری است زیرا از کابل کمتری استفاده می کنید و مقابله با آن نیز راحت تر است.

اما در نهایت فقط گزینه ای را انتخاب کنید که برای پرونده شما راحت تر باشد.

منبع: ترجمه شده از سایت Learncctv.com

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

0
X